Uzman Çavuş Boy Kilo Tablosu – Azami Boy Sınırı Kaçtır ?

Milli savunma bakanlığı uzman erbaş alımı yaparken birçok arkadaşımız boy kilo endeksinden geçemiyor. Bu yüzden aşağıda vereceğim Uzman çavuş boy kilo tablosunu iyice incelemeniz, buna göre kendinizi hazırlamanız iyi olur.

Boy kilo endeksi neden önemlidir ?
Bu konuda kimse beni yanlış anlamasın kilosu normalden çok olan arkadaşım uzman olduğu zaman, her zaman arkadaşlarına sıkıntı çıkaracaktır. Şimdi niye sıkıntı çıksın diyeceksiniz. Örneğin bir göreve çıktınız nefes nefese kalıp yarıda kalacaksınız, arkadaşın gelip senin silahını alacak efendime söyleyim çantanı alcacak hem onlara yük olacaksın hemde kendine. Bu yüzdendir herzaman fit olmanız, spor yapmanız kondisyonlu birisi olmanız size fayda sağlayacaktır.

Çünkü bu meslek para için yapılacak bir meslek değil. Bu yazımı okuyan çoğu arkadaşım komando uzman onbaşı olacak. Dağlara çıkacaksınız, kaç kilometre yol yürüyeceksiniz, 5 km. teçhizatlı koşunuz olacak, bunun için her zaman sporu seven birisi olun.

Tabloya uymayanlar ne yapmalı ?
Tahmin ediyim kilon fazla çıktı, bunun için ne yapmalısın? Bir çok arkadaş fazla kilo nedeniyle ya ön sağlıkta yada hastane raporunda eleniyor. Bunun için hastaneye gidip bir diyetisyene başvurmanız gerekmektedir. Doktorunuza nasıl kilo veririm şeklinde danışmanız iyi olacaktır.
Kilo vermek için yeme içmenize dikkat edin, spor yapın, bol bol su için. Sormak istediğiniz olursa yorum yazmaktan çekinmeyin dostlar sağlıcakla kalın.

Uzman çavuş boy kilo tablosu ;

Uzman çavuş boy kilo tablosu
Uzman çavuş boy kilo tablosu (endeksi)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Admin

İlgili Yazılar

4 yorum

peki benim boyum 1.62 acaba olctuklerinde sorun olurmu acaba

Cevapla

Azami sınır 164cm olduğu için kalırsın. Bunun için bol bol barfiks çek, askıda kal belli bir süre, 2cm uzamak o kadar zor olmamalı 🙂

Cevapla

21 01 2000 dogumluyum dilekce verdim erken celp icin acaba subata gidermiyim

Cevapla

Senin gibi erken gitmek isteyipte dilekçe veren birçok arkadaşımız olduğu için, celp dönemi yoğunluğuna göre büyük ihtimalle gidersin.

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol