Uzman Çavuş Sözleri 2020

Türk silahlı kuvvetleri profesyonel orduya geçişiyle birlikte orduda devamlılık arz eden teknik ve kritik görevlerde yetişmiş askeri personel ihtiyaçlarını karşılamak adına belli ücret karşılığında uzman çavuş alımlarını yapmaktadır. Türkiye genelinde doğu, batı, Anadolu farkı olmadan vatan topraklarında büyüyen her genç 20 yaşına geldiğinde muhakkak ki askeri görevini yerine getirme zorunluluğunu taşımaktadır. Bununla birlikte orduda devamlı kalmak isteyen ve hayatlarının geri kalanını asker olarak geçirmek isteyenlerde uzman erbaş ya da uzman çavuş statüsünde kalabilmektedir. İşte sizler için hazırladığımız en güzel uzman çavuş sözleri yazımızın devamında..

Halk tarafından da oldukça sevilen uzmanlar son yıllarda büyük talep görmeye başladı. Uzman olmak isteyen gençlerin yerine getirmeleri gereken bazı önemli hususlar bulunuyor. Bunlardan en önemlisiyse kendilerine verilmekte olan eğitimi başarılı bir şekilde tamamlamalarıdır.

En İyi Uzman Çavuş Sözleri

Dünya genelinde büyük korku salan Türk Silahlı Kuvvetleri son yıllarda yapmış olduğu operasyonlarla gündemde yerini alıyor. Büyük coşkularla operasyona dahil olan uzman çavuşlar göstermiş oldukları kararlılık ve baskılarıyla verilen görevleri başarılı şekilde yerine getirmeyi başarabildi. Bu esnada kahraman Türk uzman askerlerinin kullanmış oldukları bazı sözler halkın beynine kazınmış oldu.Türk halkına mesaj göndermek isteyen uzman Mehmetçikler “Bizi beklemesinler, Bu vatanı bölemezler” gibi asil mesajlar vererek bütün dünyaya kararlıklarını en iyi şekilde ifade ettiler.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Türk ordu mensupları arasında yerini alan ve olası görevlerde başarılarla geri dönen uzman çavuşlar göstermiş oldukları üstün performanslarıyla Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmeyi başarabildiler.”Asker Vurulunca Değil Unutulunca Ölürmüş“Uzman çavuşlar, Türkiye genelinde aktif meskun mahal görevlerinde sık olarak yer almaktadırlar. Bununla birlikte şehir içindeki düzenin bozulmaması adına oluşturulan birimlerce halkın refah düzeyini en yüksek derecede tutmak adına çalışmalarına ara vermeden sürdürmektedirler. Bu sırada kahraman Türk askerlerinin kullanmış oldukları sözler insan üzerinde büyük bir etki yaratıyor. Özellikle de “Türk askerine ova, şehir, yurt, dünya yetmez” uzman çavuş sözleri arasında en etki yaratan sözler arasında yerini almaktadır. Genel olarak en çok beğenilen mesajlarda aşağıda yer almaktadır. Sözlere geçmeden önce uzman erbaş alımlarını takip etmek için tıklayın..

Uzman erbaş alımları

İşte Uzman Çavuş Sözleri 2020

 • Vatan taşında gözü olanın yurduna mezar kazacağız.
 • Bir Türk askerinin gözyaşı dağları, ovaları, yurtları dümdüz edecek.
 • Asker olmak o kadar onur verici şereftir ki, vatan uğruna canını vermek, her yiğidin elinde olmayan anahtardır.
 • Al bayrak dalgalandığı sürece bu vatan dimdik ayakta olacaktır.
 • Komandoyuz biz yüce dağlar aşarız, Anne baba terk ederiz vatan için koşarız.
 • Yetmez! Türk Askerine dünya yetmez. Hedef Kızıl Elma..
 • Ezanla geldik selayla gideriz. Bu vatan için kanımızı şerbet diye içeriz.
 • Kınından çekilmiş hançer kadar asil ve daima hazırız
 • Yükselenim sancak beni sen anlarsın ancak!
 • Vatan diye bir hastalığımız var. Allah şifa vermesin
 • Ben, serhad boylarında Türk’ün uysal evlâdı. Lâkin yurduma düşman alçakların, cellâdı. Ben serhad çocuğuyum, vazifem nöbet benim. Tarihi tarih eden Türk’teki heybet benim.
 • Bayrak solmasın diye kanlarını sebil eden yiğitler
 • Karşılıksız bir sevdamız var adı: Vatan…
 • Vatanımda gözü olanın mezarı derin olur
 • Şereftir ki, vatan uğruna canını vermek, her yiğidin elinde olmayan anahtardır.

Gibi sözler halk tarafından oldukça paylaşılmış ve sevilmiş durumda. Sözler genel anlamda uzman çavuşlar tarafından üretilmektedir. Bunun yanında ünlü yazarlarda Mehmetçiklere desteklerini göstermek adına pek çok uzman çavuş sözlerini türetmektedir.Halkımızın uzman çavuşlara göstermiş olduğu sevgi milletleri için sabah akşam demeden aktif görevlerde görev almalarından kaynaklanıyor. Bunu da hatırlatmamız gerekiyor ki vatan sevgisi olmadan uzman çavuşluk yapılamaz. Vatan toprağını korumak adına girmiş oldukları bu mücadelede kullandıkları sözlerle kendilerini en iyi şekilde ifade edebiliyorlar.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Admin

Selamlar sizler için bloğumda faydalı yazılar paylaşıyorum.

İlgili Yazılar

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol